asdasd
A A A

Idea projektu

REGGAE BEZ MARIHUANY to nowa kampania profilaktyczna partyworkerów ze szczecińskiej poradni Stowarzyszenia MONAR.   Kampania jest kontynuacją idei zabawy wolnej od narkotyków, którą zapoczątkowaliśmy  hasłem  „Zażywam tylko dźwięków”.

 

REGGAE BEZ MARIHUANY. Jak to możliwe? Być może wielu z was zadaje sobie to pytanie słysząc nasze nowe hasło. Ruch Rastafari, reggae i ganja  to rzeczywiście nieodłączne elementy.

 

Jednakże muzyka reggae chociaż mocno osadzona kulturowo, dzisiaj nabrała wymiaru bardzo uniwersalnego. Reggae to pozytywny przekaz odwołujący się do ponadczasowych treści i wartości takich jak np. wolność, równość,  miłość, walka dobra ze złem.  Polskie reggae w latach osiemdziesiątych  ubiegłego wieku było nośnikiem idei walki z komunizmem. Muzyka reggae to charakterystyczne brzmienie, które wyszło poza Jamajkę. Wiele zespołów punkowych używa stylistyki reggae. W reggae swoje źródła mają różne gatunki muzyczne jak choćby hip-hop.  Już tych kilka przykładów obrazuje pojemność i powszechność muzyki reggae. Wierzymy, że i nasza idea znajdzie tu swoje miejsce.

 

Chcemy skupić wokół tej idei sympatyków, muzyków,  twórców muzyki reggae i gatunków pokrewnych, którzy nie sięgają po THC i inne narkotyki, aby tworzyć reggae i  przy tej muzyce dobrze  się bawić. Będziemy prezentować ich wypowiedzi na naszej stronie www.reggaebezmarihuany.pl

 

Chcemy także zaprosić muzyków innych gatunków muzycznych do wspierania idei muzyki wolnej od narkotyków.

 

Każdy z nas  ma prawo wyboru. Nie chcemy niczego narzucać. Pragniemy pokazać jedynie ten kawałek rzeczywistości związany z reggae, który generuje pozytywną energię bez użycia marihuany i innych narkotyków.

 

Zapraszamy do współpracy.

 

partyworkerzy Party Projekt Szczecin