O nas

Filozofia

Pomagamy osobom, które zmagają się z problemem używania substancji psychoaktywnych. Jesteśmy zdania, że w pracy terapeutycznej oprócz odpowiedniego przygotowania merytorycznego i doświadczenia, bardzo ważna jest wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka. Dlatego w naszej Poradni traktujemy naszych Klientów podmiotowo. Czerpiemy z różnych nurtów terapeutycznych, jednak blisko jest nam do podejść humanistycznych, dialogu motywującego i narzędzi z terapii poznawczo- behawioralnej. Staramy się patrzeć na naszych Klientów całościowo – oprócz oczywistych problemów związanych z używaniem substancji, bierzemy pod uwagę całą historię osoby, jej doświadczenia, kontekst społeczny i współwystępujące problemy. Naszą misją jest pomoc w budowaniu zdrowego, satysfakcjonującego życia poprzez relację terapeutyczną i dopasowanie odpowiednich narzędzi i technik terapeutycznych. Z klientem ustalamy cele i wspólnie pracujemy nad ich realizacją.

Anna Wierzchoń

Mgr pedagogiki, specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta motywujący, członek PTTM, terapeuta CANDIS, superwizor szkolnych programów profilaktycznych, posiada certyfikat profilaktyka Towarzystwa Psychoprofikatycznego. Przez wiele lat kierowała Poradnią. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi używającymi substancji psychoaktywnych i ich rodzinami. Jest koordynatorem programu z zakresu postrehabilitacji. Realizuje działania indywidualne oraz prowadzi grupę dla osób utrzymujących abstynencję. Troska o ludzi, którzy są w trudnej sytuacji, potrzebują pomocy i wiara, że każdy człowiek w atmosferze szacunku, miłości i godności może  rozwijać swoje skrzydła towarzyszą jej w pracy od 35 lat. Stale jest ciekawa otaczającego świata, ludzi i  siebie. Angażuje się w  nowe przedsięwzięcia i stale się szkoli. 

Agnieszka Michalska

Z wykształcenia socjolog, pedagog, specjalista terapii uzależnień. W Poradni MONAR pracuje od 2000 roku. Zajmuje się prowadzeniem terapii indywidualnej, terapii CANDIS, prowadzi grupę wsparcia dla rodziców oraz warsztaty rozwijające umiejętności psychospołeczne ANTYRAMY. Jest autorką projektów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Szkołę Trenerów Dramy w Warszawie, Studium Terapii przez Sztukę w Krakowie, a jako aktorka brała udział w  spektaklu Teatru Forum i Teatru ze Społecznością. Jest koordynatorem programu wczesnej interwencji terapeutycznej pod nazwą “Antyramy”. Lubi muzykę, podróże, literaturę, żeglarstwo. Stale się szkoli. W 2022  roku ukończyła całościowe szkolenie DBT (Dialektyczna Terapia Behawioralna).

Antonina Porębska

Mgr psychologii o specjalności klinicznej, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień (SP/1996/2022), w trakcie całościowego szkolenia z psychoterapii poznawczo- behawioralnej w 4-letniej szkole psychoterapii Crescentia. W Poradni zajmuje się prowadzeniem spotkań indywidualnych i grupowych (współprowadzi grupę dla osób utrzymujących abstynencję i grupę dla młodzieży) oraz warsztatów profilaktycznych dla młodzieży.  Jest koordynatorką programów z zakresu profilaktyki wskazującej oraz kierowniczką Poradni. Ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem i znaczenie relacji terapeutycznej w pracy z Klientami. Interesuje się integracyjną psychoterapią uzależnień i innych zaburzeń. Prywatnie miłośniczka czworonogów, treningu funkcjonalnego, narciarstwa i wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu.  Szkoli się z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii, ukończyła m.in. szkolenie z pracy w terapii schematów z osobami z zaburzeniem osobowości borderline, pomoc psychologiczną osobom LGBTQ+, szkolenie CANDIS, program redukcji szkód w uzależnieniu od alkoholu i inne.

Mateusz Broniecki

Mgr psychologii o specjalności społecznej, interwent kryzysowy (ukończył roczne studia podyplomowe z zakresu psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej), w swojej pracy stosujący techniki Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończył I i II stopień szkolenia w terapii TSR. W Poradni MONAR prowadzi poradnictwo, konsultacje psychologiczne i interwencje kryzysowe. Współprowadzi grupę dla osób używających oraz zajęcia informacyjno- edukacyjne. Pełen wiary, że każdy człowiek jest w stanie poradzić sobie z przeciwnościami i wyjść wzmocniony z trudnej sytuacji. Interesuje się mechanizmami trwania w uzależnieniu i ich powstawania. W wolnym czasie uprawia aktywność fizyczną, podróżuje oraz interesuje się sztuką. Ukończył szereg szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej, m.in. diagnoza potrzeb młodzieży i rodziny, metoda dialogu motywującego w pracy z osobami doświadczającymi przemocy, profilaktyka, diagnoza i terapia e-uzależnień u dzieci i młodzieży, wsparcie psychologiczne osób LGBTQIA.

Anna Zając- Sibera

Aleksandra Sawaryn